TR | EN

Anasayfa : Haberler : 40. Ulusal Hematoloji Kongresi Başarıyla Tamamlandı

40. Ulusal Hematoloji Kongresi Başarıyla Tamamlandı

40. Ulusal Hematoloji Kongresi, 22-25 Ekim 2014 tarihleri arasında Titanic Kongre Merkezi, Antalya’da başarı ile tamamlandı. Ulusal Hematoloji Kongre’leri 47 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Hematoloji Derneği tarafından düzenli olarak organize edilmekte ve ülke çapında hematoloji konusunda gerçekleştirilen en büyük organizasyon olma özelliğini taşımaktadır.

Bu yıl kongreye 750'yi aşkın katılım oldu. Kongre programında ondört bilimsel konferans oturumu, yedi uydu sempozyum, altı uzmanına danışın oturumu, oniki sözlü sunu ve çok merkezli bilimsel çalışmalara ayrılmış bir Türk Kan Bilim Ağı oturumu yer aldı.

Kongre sırasında uluslararası saygın hematoloji dernekleri ile ortak eğitim oturumları da gerçekleşti. Bu yıl kongrenin en önemli olayları arasında EHA ile THD arasında imzalanan protokol yer almaktadır. İki dernek arası ilişkiler bu imza töreni ile resmiyet kazandı ve gelecekte düzenlenecek ortak projelerin temeli atıldı.

Türk Hematoloji Derneğinin uluslararası hematoloji camiasındaki ilişki düzeyi bu toplantılar ile rutin hale geldi. EHA ile düzenlenen ortak oturumların yanısıra, kanama ve pıhtlaşma hastalıkları konusunda dünyadaki en önemli bilimsel dernek olan “International Society on Thrombosis and Haemostasis (ISTH)” ile ortak düzenlenen eğitim oturumları katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.  

Kongreye 17 konu başlığında toplam 539 bildiri gönderildi. Bunlar arasından seçilen 72 bildiri sözel diğerleri ise poster olarak sunuldu. Kongremize sunulmak üzere gönderilmiş çok merkezli çalışmalardan seçilen  6’sı  TÜRKBA (Türk Kan Bilim Ağı) oturumunda sunuldu. Hakemler  tarafından çalışmaları başarılı bulunan 22 genç bilim insanına da kongreye katılabilmeleri için genç katılımcı ödülü verildi. 

Kongrenin üçüncü günü akşamında ise geleneksel ödül töreni düzenlendi. Tören başında hematoloji yan dalını tamamlayan Türk Hematoloji Okulu öğrencilerine mezuniyet töreni düzenlendi. Sonrasında THD Ulusal Hematoloji Kongresi bilimsel jürisi tarafından başarılı bulunan bilimsel çalışmaların sahiplerine ödülleri verildi. 

Ulusal Hematoloji Kongresi’nde Türk Hematoloji Derneği tarafından hazırlanmış olan, çeşitli kan hastalıkları ile ilgili yeni veya güncellenmiş tanı ve tedavi rehberleri, kitaplar ve benzeri basılı bilimsel kaynaklar hematologlara ulaştırıldı.

Kongrenin başarısında emeği olan tüm oturum başkanı, konuşmacı ve katılmcılara tekrar teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 

THD Yönetim KuruluDERNEĞİMİZ

Yönetim Kurulu
Denetim ve Disiplin Kurulları
Bilimsel Alt Komiteler
Üyelik
Tüzük
THD Disiplin Yönergesi
Tarihçe
Faaliyet Kitabı

TOPLANTILAR

Kongre ve Kurslar
HEKHEP ve HALKHEP
Türk Hematoloji Okulu
Eğitim Programı
Diğer Toplantılar

ÖDÜL VE DESTEKLER

Hematoloji Tezi Destek Programı
Araştırma Projelerine Destek Programı
Genç Araştırıcılar İçin Yurt Dışı Desteği
Uluslararası Bilimsel Yayınlara Destek ve
Özendirme Programı

Ulusal Kongre Bildiri Ödülü
HAUD Programı
YDUS Başarı Bursu

HABERLER

Haber ve Duyurular
Basında THD
Endüstriden Haberler
TTB Duyuruları

Anasayfa   |  Dernek Hakkında |  İletişim
2018 © Bu sitenin tüm hakları Türk Hematoloji Derneği'ne aittir.
Kullanım Koşulları
LookUs & Online Makale